راهنمای خرید صندلی ماشین و کالسکه کودک

  • گروه خبری: متفرقه

  • #
  • like

کالسکه و صندلی ماشین از اقلام مهم سیسمونی هستند که کاربرد زیادی هم دارند. هنگام انتخاب و خرید این محصولات به نکات زیر توجه داشته باشید:

محصولات باید تولید یک شرکت داخلی یا خارجی معتبر باشند.

استاندارد بودن محصول هم از مهم‌ترین نکات در انتخاب شما است، چون مطمئن می‌شوید که محصول از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

محصول باید راهنمای مصرف‌کننده داشته باشد تا از روش صحیح استفاده از آن و یا محدودیت‌ها آگاه شوید.

بهتر است که محصول مطابق با سبک و محیط زندگی شما نیز باشد، مثلا اگر اهل ورزش و پیاده‌روی هستید و در شهری مثل تهران که بدون رمپ و پیاده‌رو‌های مناسب است زندگی می‌کنید، کالسکه کم‌حجم‌تر و سبک‌تر با چرخ‌های بزرگتر و نرم بیشتر مناسب شماست. مساحت منزل، حجم آسانسور، آب و هوای محل سکونت و وضعیت خیابان‌ها و پیاده‌رو‌ها می‌تواند در انتخاب ما تاثیرگذار باشند.

نکات مربوط به کالسکه:

· پارچه کالسکه باید بی‌بو، دارای رنگ ثابت، نرم و راحت و مقاوم در برابر اشعه آفتاب و رطوبت باشد.

. ترمز چرخ‌های عقب کالسکه باید به صورت کامل و صحیح از حرکت کالسکه جلوگیری نموده و مانع از سر خوردن و حرکت در سراشیبی‌ها شود. ترمزها باید به طور همزمان هر دو چرخ عقب کالسکه را قفل کنند تا از چرخش و وارونگی کالسکه در سراشیبی جلوگیری شود.

· داشتن کمربند با پنج نقطه مهار ایمنی یکی از مهم‌ترین موارد است. این کمربند‌ها از هرگونه حرکت خطرناک کودک و خارج شدن او از کالسکه جلوگیری می‌کنند.

· هشدار: هیچ گاه کالسکه کودک را رها نکنید و در موقع توقف حتما چرخ‌های عقب آن را قفل کنید.

.چرخ‌های جلو باید دارای قفل چرخش باشند تا در سطوح ناهموار یا خاکی و شنی بتوانید چرخ‌|های جلو را به حالت ثابت درآورده تا کالسکه حرکت آسان و مستقیمی داشته باشد.

· نشیمن کالسکه باید بدون سطوح و لبه‌های تیز و پلاستیک‌های برنده و خطرناک در نزدیکی کودک باشد.

· اسکلت یا بدنه کالسکه باید کاملا مستحکم و دارای بست‌ها و اتصال‌های سالم و مقاوم باشد تا در اثر فشار و ضربه‌های معمول آسیب ندیده و خطری متوجه کودک نشود.

پیشنهاد‌ها:

- صندلی کالسکه نوزاد باید با قابلیت خواب کامل باشد.

- چرخ‌های بزرگ کالسکه در سطوح ناهموار و پرفراز و نشیب عملکرد بهتری دارند.

- کالسکه‌هایی که برای تغییر سمت نشیمن کودک دارای صندلی های ۲ یا چند جهته هستند مناسب‌ترند.

-  وزن خود کالسکه نکته مهمی در انتخاب آن می‌باشد. خصوصا اگر کالسکه بیشتر توسط مادر استفاده می‌شود.

- کالسکه‌هایی که راحت باز و بسته می‌شوند، برای والدین کاربردی‌تر هستند.


نکات مربوط به کریر:

. فوم یا اسفنج کریر که در زیر پارچه کریر‌ها است و معمولا به نگاه سطحی و ظاهری دیده نمی‌شود، باید دارای استاندارد‌های لازم برای جلوگیری از ضربات احتمالی به سر و بدن نوزاد بوده و به اندازه کافی نرم و ضخیم باشد.

· بدنه آن باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد تا در ضربات شدید خورد یا شکسته نشود. بدنه ضعیف و شکننده می‌تواند خطر بزرگی در تصادف‌ها ایجاد کند و آسیب‌زا باشد.

· زمان استفاده از کریر بر روی کالسکه، باید آن را با قفل یا بست ویژه بر روی کالسکه نصب کنید تا از خطر‌های احتمالی جلوگیری شود.

· کریر باید دارای کمربند با ۵ نقطه مهار ایمنی باشد.

· استفاده از کریر استاندارد می‌تواند از بغل گرفتن کودک ایمن‌تر باشد.

· کریری را تهیه کنید که قابلیت نصب استاندارد بر روی کالسکه شما را داشته باشد و هرگز کریری که با کالسکه شما تناسب نصب ندارد را بر روی کالسکه استفاده نکنید.

· در خودرو کریر فقط باید بر روی صندلی عقب نصب شود، کیسه‌های هوا در صندلی جلو خودرو بر روی داشبرد قرار دارد و می‌تواند در صورت باز شدن کودک را دچار خفگی کند.

· به بستن کمربند کریر اکتفا نکنید و کریر را حتما با کمربند ایمنی خودرو ثابت کنید.

· بهتر است یک نفر بر روی صندلی سرنشین عقب در کنار کریر کودک بنشیند.

فروشگاه اینترنتی وینسلو امکان مشاهده مشخصات، قیمت و خرید انواع مختلفی از کالسکه، کریر،صندلی ماشین و تمامی محصولات سیسمونی و مورد نیاز کودکان  را فراهم کرده است. با کلیک روی هر محصول زیر شما وارد صفحه مربوط  به آن میشوید

کالسکه

کریر

آغوشی

صندلی ماشین

نی نی لای لای

صندلی غذا

تخت و پارک

ساک لوازم

اکسسوری

اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
تعداد بازدید: 109