سبدخرید (0)

راه های از بین بردن خستگی و ورم پاها

  • گروه خبری: پزشکی سلامت

  • #
  • like
روش های از بین بردن خستگی پاها


 خستگی پاها شاید نشانه ای از کاهش جریان خون در پاها باشد و این ناراحتی بیشتر در خانم ها و زنان مسن دیده می شود. استراحت می تواند باعث ایجاد حس بهتر شود و لی گاهی اوقات برای جلوگییری و درمان خستگی پاهای خود می تواند روش های دیگر را انجام دهید، به خصوص در روزهایی که مرتب ایستاده ایم.
 وقتی که پاها در حال گزگز کردن هستند حتما احساس بدی دارید و می توانید روش هایی را برای کاهش درد و ناراحتی در پا بدانید که ما در این مطلب با شما به اشتراک گذاشته ایم.
 1. از یک مداد برای تحریک تسکین در پاهای خود استفاده کنید:

 یک نقطه در مرکز پاشنه پا وجود دارد. این نقطه را با مداد به مدت 30 ثانیه تا 2 دقیقه تحریک کنید . خیلی فشار ندهید بعد از مدتی احساس راحتی در پا خواهید کرد.

 این کار را روی هر دو پا انجام دهید.

2- از خستگی پا با استفاده از جوراب ساق بلند جلوگیری کنید:

 امروزه گزینه های بسیاری از جورابهای ساق بلند وجود دارد که دقیقاً مشابه لباسهای معمولی به نظر می رسند. آنها نه تنها از خستگی پاها جلوگیری می کنند بلکه آنها را درمان می کنند.

 این جورابهای مخصوص باعث ایجاد جریان خون سالم بین پاها و قلب شما می شود . همچنین انواع مختلفی برای ورزش و زندگی روزمره وجود دارد. در صورت بروز هرگونه نگرانی یا مشكل ، مشورت با پزشك خود را فراموش نکنید.

3- حرکت پروانه را انجام دهید:

این حالت می تواند به خلاص شدن از خستگی در پاها کمک کند ، به باز شدن ران ها کمک کند و باعث تحریک دستگاه های گوارشی
 می شود:

 • با پاهای خم شده در مقابل دیوار روی پشت خود دراز بکشید.

 • کف پاهای خود را به هم نزدیک کرده و آنها را به آرامی به سمت باسن خود بکشید.

 • 3 تا 5 دقیقه در این حالت بمانید.

 4- مصرف نمک خود را کاهش دهید:

 اگر بیش از حد نمک بخورید می تواند منجر به تورم و احساس خستگی و درد در پاها شود. دانشمندان 2300 میلی گرم در روز توصیه می کنند . این فقط یک قاشق غذاخوری است.

 سعی کنید میزان سدیم خود را کاهش داده و تماشا کنید که در طی یک ماه از این آزمایش چه احساسی دارید.

5-آهن کافی دریافت کنید:

کمبود آهن می تواند باعث سندرم پای بی قرار شود و باعث علائمی مانند سوزن سوزن شدن ، سوزش ، خارش و احساس درد شدید و گرفتگی در پاها شود. این همچنین به خستگی در پاها منجر می شود.

 سعی کنید به مقدار کافی مواد مغذی در رژیم غذایی خود قرار دهید و غذاهایی پر از آهن مانند اسفناج ، کلم بروکلی ، لوبیا ، برنج قهوه ای و میوه های خشک بخورید .

 6- از چسبهای تسکین دهنده درد استفاده کنید:

 رفع خستگی پا این نوع چسبها در تسکین سریع پاهای شما و بدون هیچ گونه دارویی بسیار مفید هستند. آنها می توانند تا 6 ساعت کار کنند و در به درد پا و پاشنه پا ، پیچ خوردگی ها ، کشیدگی ها و کبودی ها کمک می کنند.

 می توانید آنها را در طول روز یا قبل از خواب استفاده کنید.

 7- برای ماساژ خود از حرکت کوبه ای استفاده کنید:

ماساژ پا می تواند بسیار مفید باشد و از مزایای بزرگ این است که شما می توانید آن را خودتان انجام دهید. اگر از فشار سبک استفاده می کنید ، می تواند آرامش بیشتری داشته باشد. فشار قوی ممکن است باعث کاهش درد و تنش در عضلات شود . در اینجا یک تکنیک ساده است که مبتنی بر حرکات کوبه ای است:

 • به آرامی به عضلات ساق پا ضربه بزنید. می توانید از سمت انگشت کوچک دست خود استفاده کنید.

 • این حرکت را به سمت بالای پا تکرار کنید. روی مناطقی تمرکز کنید که احساس درد می کنید.

 • حرکات را در اطراف پا تکرار کنید.
اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
مرجع خبر:
تعداد بازدید: 38