با خوردن افسردگی را درمان کنید !!!

  • گروه خبری: پزشکی سلامت

  • #
  • like
رژیم غذایی مناسب باعث کاهش علائم افسردگی میشود


 محققان می گویند با داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید به کاهش علائم افسردگی خود کمک کنید و در این زمینه مصرف غذاهای سالم تربسیار مفید است. محققان استرالیایی می گویند افرادی که در آستانه ابتلا به افسردگی هستند باید مواد غذایی سالم و به خصوص میوه و سبزیجات مصرف کنند، می توانند با این مشکل روانی به شکلی بهتر مقابله کنند واز مبتلا شدن به افسردگی حاد با این روش پیشگیری کنند وهزینه های درمان خود را هم کاهش دهند.

 در عین حال افراد در آستانه ابتلا به افسردگی باید مصرف غذاهای به شدت فرآوری شده را نیز کاهش دهند و تلاش کنند تا حد امکان غذاهای طبیعی مصرف کنند. البته رعایت این نکات به بهبود شرایطی که به افسردگی حاد مبتلا هستند نیز کمک می کند. بررسی که بر روی یک گروه داوطلب 76 نفره مبتلا به افسردگی صورت گرفته این موضوع را ثابت کرده است.

 بر همین اساس مصرف میوه و سبزی فرآوری نشده،غلات عادی و حتی ماهی می تواند شرایط افراد افسرده را بهتر کند. از جمله مواد غذایی مفید دیگر برای افراد افسرده می توان به انواع آجیل، روغن زیتون، زردچوبه و دارچین اشاره کرد. در عین حال مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شده ، قندها، گوشتهای چرب یا فرآوری شده و نوشیدنی های گازدار و غیرطبیعی برای افراد افسرده مضر است.
اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
مرجع خبر:
تعداد بازدید: 67