نکات مهم در مورد کرم ضدآفتاب

  • گروه خبری: آرایشی و زیبایی

  • #
  • like

چگونه یک ضدآفتاب مناسب انتخاب کنیم؟

همه افراد حتی کسانی که از منزل خارج نمی‌شوند در معرض تابش اشعه فرابنفش خورشید هستند و باید از ضد آفتاب استفاده کنند.

آفتاب‌سوختگی، پیری زودرس، چین‌وچروک، لکه‌های پوستی، سرطان پوست و ... همه از مضرات استفاده نکردن از ضدآفتاب است. از بهترین راه‌های در امان ماندن از مضرات اشعه فرابنفش خورشید استفاده از کلاه، عینک آفتابی استاندارد، لباس پوشیده و ضد آفتاب مناسب است.

چه افرادی باید از ضد آفتاب استفاده کنند؟

همه افراد حتی کسانی که از منزل خارج نمی‌شوند در معرض تابش اشعه فرابنفش خورشید هستند و باید از ضد آفتاب استفاده کنند. چراغ‌های کم‌مصرف و مانیتور کامپیوترها و ... هم تهدیدهایی برای پوست به‌حساب می‌آیند بنابراین برای محافظت از پوست و پیشگیری از عوارض آن‌ها ضروریست که از ضد آفتاب استفاده کنیم.

بهترین زمان برای استفاده از ضد آفتاب

بیشترین میزان شدت تابش ماورای بنفش بین ساعات 10 تا 16 بعدازظهر است، بنابراین در این شرایط افرادی که در معرض نور خورشید قرار دارند، باید از ضدآفتاب قوی و دارای اس پی اف بالای 30 استفاده کنند و حتماً آن را هر 2 ساعت یک‌بار تمدید کنند.

قدرت محافظتی ضدآفتاب‌ها در SPFهای بالا فرق قابل ملاحظه ای باهم ندارد, بنابراین همان SPF30 کافی است و بهتر است از SPFهای کمتر از 30 استفاده نشود.
بهترین نوع ضد آفتاب

بهترین نوع ضدآفتاب، ضد آفتاب‌هایی هستند که از پوست در برابر هر دو طیف UVA  و UVB اشعه فرابنفش خورشید محافظت میکنند و همچنین حاوی زینک و تیتانیوم و متناسب با پوست  صورت و بدن شما باشد.

ضد آفتاب مناسب و خوب باید حاوی مواد زیر باشد:

- دی‌اکسید تیتانیوم

- اکتیل متوقف کننده (OMC)

- پارسول و Avobenzone

- اکسید روی

همچنین از کرم‌های ضد کمدوژنیک و آلرژیک استفاده کنید. چنین کرم‌هایی شما را در مقابل اشعه فرابنفش در هر دو نوع A و B محافظت میکند واین دذ حالی است که این نوع کرم ها شما را از آفتاب سوختگی, آکنه و دیگر معایب پوستی که ناشی از تابش مستقیم نور خورشید است، حفظ میکند.

عیار محافظتی ضدآفتاب یا SPF
معمولاً زمان خرید ضد آفتاب بهSPF آن توجه بیشتری میشود.
 
SPF به معنای عوامل محافظت از خورشید است و معمولا عددی بین 10 تا 100 است ولی برخلاف تصور عموم SPF بالاتر به این معنی نیست که میتوانید مدت زمان طولانی تری بدون استفاده مجدد از ضدآفتاب در معرض نور خورشید بمانید. SPF هرمقداری که باشد باز باید هر دو ساعت ضدآفتابتان را مجددا تمدید کنید. 

نکته دیگر اینکه قدرت محافظتی SPF30 دوبرابر SPF15 نیست .قدرت محافظتی ضدآفتاب ها در SPF بالا فرق قابل ملاحظه ای باهم ندارند، بنابراین همان SPF30 کافی است و بهتر است از SPFهای کمتر از 30 استفاده نشود.
اشکال مختلف ضدآفتاب های موجود در بازار

- ضدآفتاب‌های کرمی برای پوست‌های خشک و استفاده روی صورت مناسب‌ترند.

- ضدآفتاب‌های ژلی بیشتر برای نقاط مودار بدن (سر یا قفسه‌ سینه در آقایان) مناسب‌اند.

- ضدآفتاب‌های استیکی برای دور چشم مناسب‌اند.

- ضدآفتاب‌های اسپری معمولاً راحتتر هستند، اما نه اینکه از لحاظ سلامتی گزینه مطمئن‌تری باشند.

در هنگام خرید ضدآفتاب به اطلاعات عمومی دیگران اکتفا نکنید. نوعی را انتخاب کنید که ضد تعریق و ضد شست‌وشو باشد. اگر پوستتان چرب و دارای جوش های آکنه است حتماً از نوع فاقد چربی (Oil Free) استفاده کنید.

نکاتی که پس از تهیه ضد آفتاب باید رعایت شود:

- ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش از خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

-اگر ضد آفتاب را تنها برای صورت استفاده می‌کنید، مقدار کرم شما باید به‌اندازه‌ی یک سکه‌ی بزرگ باشد. حتی اگر از بهترین نوع ضد آفتاب هم استفاده می‌کنید اگر به مقدار کم استفاده کنید هیچ فایده‌ای برای پوستتان نخواهد داشت.

- حتماً قبل از آرایش از ضدآفتاب استفاده کنید.

- یک‌ لایه از کرم را در تمام بخش‌های پوست خود پخش‌کنید.

- این لایه را ماساژ دهید تا به‌خوبی جذب پوست شود.

- یک‌لایه‌ی نازک دیگر از کرم ضد آفتاب را اضافه کنید.

- اگر بدن یا صورت شما خیس شده است یا اگر بیرون از خانه در معرض نور خورشید هستید، هر ۸۰ دقیقه کرم ضدآفتاب خود را تمدید کنید. فراموش نکنید که حتی زیر سقف هم به کرم ضدآفتاب نیاز دارید.

برای کودکان هم باید از ضدآفتاب استفاده شود؟

به کودکان زیر شش ماه کرم ضد آفتاب، به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. بهتر است این کودکان اصلاً زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرند. اگر مجبور شدید به آن‌ها لباس مناسب بپوشانید طوری که بدنشان اصلاً آفتاب نخورد و مقدار خیلی کمی ضدآفتاب به‌صورت و پشت دستشان بمالید. برای کودکان از سن دو سالگی به بعد باید از کرم‌های ضدآفتاب با SPF30 تا 50 استفاده شود.
فروشگاه اینترنتی وینسلو امکان خرید برندهای معتبر کرم ضدآفتاب را برای شما فراهم کرده است. 
برای مشاهده و خرید کرمهای ضدآفتاب روی این لینک کلیک کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
تعداد بازدید: 87