چگونه وبگردی آفلاین گوگل را فعال کنیم

  • گروه خبری: فناوری

  • #
  • like
جستجو در گوگل و دستیابی به پاسخ سوالاتی که ممکن است در طول روز به ذهن هر یک از ما برسند، بی شک یکی از عادات روزمره ما می باشد که در طی چند سال اخیر این عادت یکی از مهم ترین عادت ها شده است و زندگی بدون اینترنت قطعا اتفاقی زجر آور برای هر یک از ما خواهد بود. از این رو به نقش بسیار مهم اینترنت در دنیای امروزه صراحتا می توان اشاره کرد که این روزها دارای میلیون ها طرفدار و کاربر است.

با این وجود ممکن است بنابر برخی دلایل اتصال ما به اینترنت بصورت کامل قطع شود و نهایتا نتوانیم به جستجو در وب بپردازیم. خب قطعا در صورت عدم اتصال به اینترنت، نمی توانیم صفحات جدیدی که باز نکرده ایم را مشاهده کنیم. اما می توانیم صفحاتی که در گذشته باز کرده ایم که اصطلاحا حافظه کش گفته می شود را باز کنیم و این نیاز به یک آموزش ساده دارد.

لازم به ذکر است که وبگردی افلاین توسط برخی اپلیکیشن ها اندرویدی امکان پذیر است که بیشتر حافظه گوشی شما را اشغال می کنند و به همین دلیل بهترین راهکاری که ما تصمیم به آموزش آن به شما علاقمندان داریم، استفاده از قابلیت سرچ آفلاین در گوگل است. اما چگونه؟! تصور کنید شما وارد سایتی می شوید و چندین صفحه یا Tab مختلف را باز می کنید و اگر این قابلیت روشن باشد، می توانید بصورت آفلاین صفحات باز شده را مشاهده کنید.

این واقعا یکی از قابلیت های کارآمد می باشد چرا که دیگر شما برای بازدید مجدد از آن صفحه نیازی به این ندارید که اینترنت خود را روشن کنید. با این وجود اگر مایل به انجام این راهکار هستید، در ادامه این گزارش شما را با نحوه فعال سازی وبگردی آفلاین در گوگل آشنا خواهیم کرد که باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- از منو کاربری برنامه Google را اجرا کنید.

2- در پنجره باز شده برنامه گوگل گزینه مشخص شده "More" را انتخاب کنید.

3- اینک گزینه Settings یا همان تنظیمات را انتخاب نمائید.

4- به پنجره جدیدی تنظیمات گوگل منتقل شده اید که باید در این پنجره گزینه general را کلیک کنید.

5- گزینه مشخص شده Always retry offline searches را باز کنید.

هم اکنون قابلیت وبگردی آفلاین برای شما فعال شده است و می توانید صفحات از قبل باز شده را با خیالی راحت و بدون اینترنت مشاهده کنید.
اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
مرجع خبر:
تعداد بازدید: 46